Aktorzy Trzeciej Nocy Opowiadań Iberyjskich

Czytanie NOI


Paweł Bernadowski

Absolwent Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Jeszcze jako student zagrał w Teatrze Nowym w Zabrzu oraz na Scenie Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie. Za rolę w zabrzańskim spektaklu otrzymał główną nagrodę aktorską podczas Festiwalu Dramaturgii Współczesnej. Uczestniczył w wielu warsztatach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Jana Peszka, Agatę Dudę-Gracz oraz tancerzy Batsheva Dance Company. W ramach programu Erasmus studiował w Real Escuela Superior de Arte Dramático w Madrycie. Pasjonuje się jogą, podróżami oraz tańcem.


Cecylia Caban

Aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu od 2009 roku. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (Wydział Pedagogiczny). Dyplom aktorski ZASP uzyskała w 2008 roku. Wcześniej (od 1998 roku) związana z Kochanowskim w roli inspicjentki. Laureatka Złotej Maski w kategorii aktorstwo (rola żeńska) za trzy role, jakie stworzyła w 2016 roku w Teatrze Kochanowskiego: zadziorną i energiczną Wandę w „Bez znieczulenia”, zdecydowaną Mette w „Uroczystości” oraz liryczną Małą Syrenkę w spektaklu „Śmierć przyjeżdża w środę”. W zestawieniu Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2017/2018 Miesięcznika Teatr wyróżniona w kategorii rola kobieca przez Anetę Kyzioł za rolę w spektaklu „Zakonnice odchodzą po cichu”. W 27. Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych Jacka Sieradzkiego pojawiła się w kategorii „na fali” za rolę Bożenki w produkcji „Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych”.


Andrzej Jakubczyk

Nagrodzony Złotą Maską aktor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, wicemistrz Polski w stepowaniu. Absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Związany także z Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz Teatrem im. Solskiego w Tarnowie. Współzałożyciel Stowarzyszenia Teatralnego „Poko” w Katowicach, gdzie wystąpił m. in. w przedstawieniu „Nienawidzę M. Koterskiego” w reż. Józefa Skwarka (wersja telewizyjna spektaklu emitowana w TV POLONIA oraz na stacjach regionalnych). Współtwórca popularnego kabaretu radiowego TEKA (Radio Opole). Odtwórca wielu niezapomnianych kreacji w wielokrotnie nagradzanych spektaklach, takich jak: „Makbet” w reż. Mai Kleczewskiej (Złota Maska za rolę Wiedźmy, spektakl prezentowany w The Globe Theatre w Londynie oraz podczas Tbilisi International Festival of Theatre; a także w Korei Płd.), „Dziady albo Młodzi Czarodzieje” w reż. Adama Sroki (Grand Prix XXIII Opolskich Konfrontacji Teatralnych), „Klątwa” S. Wyspiańskiego w reż. Pawła Passiniego (Grand Prix XXIX OKT), „Siedem aspektów baalicznego odczucia świata” Bertolta Brechta w reż. Marka Fiedora, „Co Chcecie albo Wieczór Trzech Króli” W. Shakespeare’a w reż Michała Borczucha (Złoty Yorick na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku), „Odyseja” Homera w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego (Nagrodzona m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie, prezentowany m.in. w Seoulu), „God.com” w reż. T. Hynka, oraz „Aktorzy Prowincjonalni” Agnieszki Holland i Witolda Zatorskiego w reż. Agnieszki Holland i Anny Smolar. Ostatnio można go oglądać w najnowszym spektaklu Agaty Dudy-Gracz „Śmierć przyjeżdża w środę”. Fascynuje go kabaret niemiecki, francuski z lat dwudziestych ubiegłego wieku. To też nie oparł się pokusie zrealizowania całonocnych programów utrzymanych w takich klimatach w chorzowskim Teatrze Rozrywki oraz w Tarnowie. Korzystając z wolnego czasu wyprodukował i prezentuje monodram kabaretowy pt. „Mężczyzna Sukcesu” (finalista 7. edycji Obserwatorium Artystycznego Antree-Teatr Rozrywki w Chorzowie) oparty na tekście Tomasza Jachimka. Prowadzący warsztaty teatralne i tap-dance w kraju i Europie.