III Noc Opowiadań Iberyjskich

Czytanie Multimedia NOI Programy

Trzecia Noc Opowiadań Iberyjskich odbędzie się 5 września 2020 we Wrocławiu. To teatralno-muzyczno-literackie wydarzenie we wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej ELITE realizowane jest przez Towarzystwo Aktywnej Komunikacji we współpracy z Fundacją Libros Libres. Kuratorem tegorocznej edycji jest Marcin Kurek.

Trzecią NOI wyreżyseruje Katarzyna Dudzic-Grabińska, która wraz z zaproszonymi aktorami opracuje premierowe, dotychczas niepublikowane po polsku prozy napisane w językach katalońskim, portugalskim i hiszpańskim. Będą to utwory Quima Monzo (w przekładzie Dominiki Wojtaś), Mário-Henrique’a Leirii (w przekładzie Wojciecha Charchalisa) oraz Pedra Lemebela (Chile), którego książka „Drżę o ciebie, matadorze” w tłumaczeniu Tomasza Pindla ukaże się we wrześniu w Wydawnictwie Claroscuro.

Inscenizując adaptowane opowieści, realizatorzy Nocy postanowili na kilka godzin przemienić wrocławską księgarnię w scenę emocjonalnej demonstracji, społecznego sprzeciwu i obywatelskiego buntu. Przewodnikiem po wydarzeniach chilijskiej wiosny 1986 roku będzie aktor Paweł Bernadowski, a pomiędzy półkami księgarni przechadzał się będzie duch Augusto Pinocheta (w tej roli Andrzej Jakubczyk) w towarzystwie szacownej małżonki dyktatora (Cecylia Caban), która przeniesie polityczny spór do świata intymnych relacji, straconych nadziei i zmarnowanych dni. Fragmenty opowiadań będzie można usłyszeć również w językach, w których powstały. Podczas spotkania wysłuchamy także rozmowy Marcina Kurka z Tomaszem Pindlem.

Broszura

Projekt broszura wykonała Adriana Myśliwiec.
Fotografie pochodzą z prywatnych zbiorów autorki.

Brak wolnych miejsc na wydarzenie. 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Wejściówki można rezerwować pod adresem media@opowiadanie.org

Cała Noc będzie transmitowana na stronie fb.com/opowiadanie.


  • 5 września 2020, godz. 18.00–22.00
  • Księgarnia Hiszpańska, ul. Karola Szajnochy 5, Wrocław / online: fb.com/opowiadanie/live


Uczestników wydarzenia uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzenia oraz wypełnienie załącznika z oświadczeniem o stanie zdrowia.

załącznik regulamin


Patroni medialni
Hispanico.pl
Booklips.pl


Zadanie „III Noc Opowiadań Iberyjskich w Księgarni Hiszpańskiej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

mkidn