Kuratorzy konkursu na opowiadanie

Konkursy .

Termin nadsyłania prac na konkurs Wy, naród upływa 30 lipca 2021. Już kolejnego dnia jury – Magda Piekarska i Darek Foks rozpoczną proces wyłaniania najlepszego opowiadania, a do jego autora już we wrześniu trafi nagroda w wysokości 3000 złotych.


Magdalena Piekarska

Publicystka, recenzentka teatralna. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez lata związana z wrocławskimi dziennikami – Słowem Polskim, Gazetą Wrocławską i Gazetą Wyborczą, na łamach których ze zmiennym sukcesem użerała się z decydentami o jakość wrocławskiej kultury. Kiedy podziękowano jej za dalszą współpracę, nie załamała się, tylko zaczęła szukać wyzwań gdzie indziej. Dziś, poza tym, że pisze nie tylko o kulturze dla Wysokich Obcasów Extra i Women’s Health, oraz wyłącznie o teatrze dla portalu teatralny.pl, kwartalnika nietak!t, Didaskaliów, Dialogu i Teatru, jest członkinią Wrocławskiej Rady Kultury, potrafi wyremontować z pomocą przyjaciół stary dom, założyć inspekt i narąbać drew. Najprawdziwszą siekierą!


Darek Foks

Poeta, prozaik, redaktor. Pracował m.in. w redakcjach „Literatury na Świecie” i „Twórczości”. Pracuje w Szkole Filmowej w Łodzi. Ostatnio ułożył „Zawrót głowy. Antologię polskich wierszy filmowych” (2018), opublikował też książki „Café Spitfire” (2019), „Ludzie kultury” (2019) i „Eurydyka” (2021). Nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, którą otrzymał za całokształt w 2014 roku.