Program 2. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Programy

18–23 października 2005


2. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania odbywał się we Wrocławiu, Jagniątkowie i Jeleniej Górze.

Dom Edyty Stein


— SHORT STORY SLAM
otwarty konkurs pisma „Rita Baum” na krótkie opowiadanie
prowadzenie: Paweł Piotrowicz

— wernisaż wystawy
grafik Tomasza Bohajedyna oraz fotografii – Agnieszki Kłos, Oli Kwiatkowskiej, Batosza Maza.

— koncert zespołu MATPLANETA

— koncert zespołu MATPLANETA

Ratusz, sala Wójtowska


— ogłoszenie wyników konkursu na przekład literacki z udziałem Władz Miasta Wrocławia oraz Władz Uniwersytetu

Dom Edyty Stein


—otwarta dyskusja otwarta praktyków przekładu
Danuta Cirlić – Straszyńska, Magda Heydel (UJ), Paulina Schulz (Uniwersytet w Erfurcie), Hans Christian Trepte (Uniwersytet w Lipsku), Zbigniew Kruszyński (Sztokholm), Jerzy Koch (UWr, UAM)

—spotkanie z autorem
gość: Stewe Claeson (Szwecja) – Towarzystwo Polsko-Szwedzkie oddział we Wrocławiu
prowadzenie: Prezes Towarzystwa Elżbieta Towarnicka

Scena Teatru Polskiego na Świebodzkim


— czytania performatywne
Michał Witkowski (Polska), Natalia Śniadanko (Ukraina), Edo Popović (Chorwacja), Ita Daly (Irlandia), Zbigniew Kruszyński (Polska), Doron Rabinovici (Austria)

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego


— spotkania z autorami
Doron Rabinovici – Biblioteka Austriacka (Gmach Główny Uwr)
Irena Brezna (Szwajcaria) i Jörg Bernig (Niemcy)
Nenad Veličković (Bośnia i Hercegowina) i Edo Popović (Chorwacja) – Instytut Filologii Słowiańskiej
Natalia Śniadanko (Ukraina) i Ihar Babkou (Białoruś) – Instytut Filologii Słowiańskiej
Mehis Heinsaar (Estonia) – Mleczarnia.
Ita Daly (Irlandia), Tama Janowitz (USA) i Dan Rhodes (Wielka Brytania, Szkocja) – Instytut Filologii Angielskiej
Kristien Hemmerechts (Belgia) i Braam de Vries (RPA) – Ośrodek Kultury Niderlandzkiej

Ossolineum


— spotkania z polskimi mistrzami opowiadań
Olga Tokarczuk, Zbigniew Kruszyński, Wojciech Kuczok, Daniel Odija, Michał Witkowski
prowadzenie: dr Urszula Glensk (UWr)

Scena Teatru Polskiego na Świebodzkim


— czytania performatywne
Stewe Claeson (Szwecja), Irena Brežna (Szwajcaria), Braam de Vries (RPA), Nenad Veličković (Bośnia i Hercegowina), Daniel Rhodes (Wielka Brytania), Olga Tokarczuk (Polska)

Ihar Babkou (Białoruś), Kristien Hemmerechts (Belgia), Daniel Odija (Polska), Mehis Heinsaar (Estonia), Tama Janowitz (USA), Jörg Bernig (Niemcy), Wojciech Kuczok (Polska)